24 stycznia 2020 12:37 | Aktualności

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Skulsku

W dniu 12 stycznia 2019 roku odbył się 28. Finał WOŚP, po raz kolejny orkiestra grała w Skulsku oraz w Wandowie.

Od wczesnych godzin rannych 35 wolontariuszy w asyście 70 druhów strażaków zbierało pieniądze do puszek.
  W Szkole Podstawowej w Wandowie od godziny 14:00 prezentowały się  dzieci i młodzież ucząca się w tej szkole. Uroczystość rozpoczął dyrektor Michał Matusiak. Rodzice przygotowali ciasta, a dzieci oddały na licytację maskotki, zabawki i książki  Po występach dzieci można było ogrzać się przy ognisku oraz upiec pyszną kiełbaskę.

O godzinie 15:00  w Szkole Podstawowej w Skulsku rozpoczęła się uroczystość, którą otworzyli Dyrektor GOK-u Jan Wadelski i Ewa Wolaszek. Widowisko uświetniły występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Skulsku, świetlicy środowiskowej w Skulsku oraz szkoły muzycznej w Radziejowie. W przerwach między występami artystów prowadzona była licytacja przekazanych przez sponsorów i ofiarodawców fantów, którą prowadził Jan Wadelski. Wylicytowano między innymi tort przez wszystkich druhów strażaków za kwotę 1200 zł przekazany przez piekarnię WAMA.
Po występach dzieci i młodzieży zaprezentowała się Orkiestra Dęta, pod kierunkiem Arkadiusza Skuratowicza działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Skulsku.
Klub Seniora sprzedawał pączki (sprzedano ich za kwotę 1300zł) oraz prowadzona była sprzedaż biletów na przejazdy wozami strażackimi.
   Kolejny punkt programu to pokaz ratownictwa drogowego na placu obok remizy w Skulsku zaprezentowany przez jednostki OSP z terenu gminy. Przeprowadzono  pokaz ratowania ludzi z wypadku samochodowego. Widzowie mogli oglądać pokaz z bardzo bliska, a także brać w nim udział. W akcji tej wykorzystano bardzo dużo sprzętu ratowniczego, z którym wszyscy obecni mogli się zapoznać. Strażacy zebrali do puszki ponad 4000 zł.

Tradycyjnie o godzinie 20:00 odbyło się „Światełko do nieba” czyli pokaz fajerwerków w wykonaniu druhów strażaków.

Organizatorami 28. Finału WOŚP w Skulsku byli:

Samorząd Gminy Skulsk
Strażacy z Gminy Skulsk
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Skulsku
Szkoła Podstawowa w Wandowie
Gminny Ośrodek Kultury w Skulsku
Natalia Myśliwa, Luiza Grzelak, Sara Lewandowska

SPONSORZY 28. FINAŁU WOŚP

Samorząd Gminy Skulsk z Wójtem Gminy Panem Andrzejem Operaczem
Ochotnicza Straż Pożarna z Gminy Skulsk
Czarnecki Stefan
Sklepy „ Wioletta Styl” -  Państwo Wioletta i Sławomir Lewandowscy
Firma „Jan Szmidt i Syn”.
Adamczyk Roman
Trans Ema Emilia Kurzawa
Pan Marek Maćkowiak - Piekarnia „WAMA”.
Pan Marek Ciesielczyk  „ PASIEKA”  Skulsk
Luiza Grzelak Luillu Store
Senior Vigor Mielnica Duża,
Czarnecki Janusz

Podczas 28. Finału  WOŚP w Gminie Skulsk zebrano w sumie 16.301,51 zł.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizacji 28. Finału WOŚP w Skulsku.