05 września 2019 10:15 | Aktualności

Dożynki Gminno - Parafialne w Lisewie

1 września 2019 roku odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne w Lisewie. Wszystkich gości witały pięknie przystrojone kukły i różne dekoracje ze snopów słomy. Starostami tegorocznych Dożynek byli Anna Lisowska i Andrzej Michalak. Dożynkowe świętowanie rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą odprawioną w kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Skulsku przez ks. proboszcza Mariana Kowalskiego. Dziękowano za tegoroczne zbiory. Na Mszy Świętej starostowie dożynek przekazali bochen chleba Wójtowi Andrzejowi Operaczowi, a następnie przedstawiciele poszczególnych wsi złożyli chleb na ręce proboszcza. Wójt podziękował rolnikom za ciężką pracę, za całoroczny trud i wysiłek, a następnie podzielił się chlebem z wszystkimi uczestnikami uroczystości.
Druga część uroczystości odbyła się na boisku w Lisewie. Podziękowania rolnikom przekazali: wójt Andrzej Operacz i radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Robert Popkowski. Gminny Ośrodek Kultury w Skulsku przygotował część artystyczną i różne konkursy, w tym na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Tytuł najpiękniejszego wieńca dożynkowego otrzymało Sołectwo Buszkowo Parcele. Drugie miejsce zdobyło Sołectwo Gawrony, a trzecie Pilich. Na początek wystąpił zespół lokalny Art-Bend, następnie były przyśpiewki w wykonaniu mieszkanek Sołectwa Lisewo oraz zespół „Echo Kujaw”. Na scenie pojawiły się również dzieci i młodzież z okolicznych miejscowości. Gwiazdą wieczoru był zespół „BOMA”. Natomiast o wieczorną zabawę zadbał Dj Kaczka.

W trakcie tych występów na boisku pod sceną Koła Gospodyń Wiejskich częstowały pysznymi potrawami, były także przysmaki z grilla oraz z olbrzymiej patelni. Można było wziąć udział w tradycyjnej loterii oraz konkursach takich jak: strzelanie z łuku oraz wiatrówki, przeciąganie liny, wyścig w workach, wyścig z taczkami itp. Dla dzieci przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, watę cukrową oraz popcorn.