26 lipca 2019 12:36 | Aktualności

GŁOSUJMY NA SOŁTYSA, ON PROMUJE NASZĄ GMINĘ

Już niebawem, bo 3 sierpnia po raz 24. Wielkopolski Piknik Sołtysów w Sompolnie. Super zabawa, nie zabraknie atrakcji, przede wszystkim na scenie pojawią się gwiazdy. W tym roku Krzysztof Krawczyk oraz zespół Masters. Zespoły redakcyjne „Przeglądu Konińskiego”, „ Echa Turku” i „ Przeglądu Kolskiego”  będą zachęcać do wzięcia udziału w konkursach, a dla ich uczestników przygotowane są już nagrody.

Uwaga. Jak co roku wybierzemy NAJPOPULARNIEJSZEGO SOŁTYSA WIELKOPOLSKI WSCHODNIEJ.

Naszą gminę reprezentuje Magdalena Michalak, sołectwo Mniszki, gmina Skulsk. Zachęcamy do głosowania SMS pod numer 71051 o treści: soltys.5 ( koszt 1,23 z VAT). Szczegółowy regulamin na stronie www.przegladkoninski.pl , w siedzibie organizatora plebiscytu tj. Wydawnictwa Przegląd Koniński z siedzibą w Koninie.

Magdalena Michalak jest sołtysem od 14 lutego 2019 roku. Z ogromnym zaangażowaniem przystąpiła do pełnienia swojej funkcji. W tym czasie wybudowała altanę rekreacyjną. To dzięki jej inicjatywie dojdzie do realizacji projektu „Przez żołądek do serca – kuchnia ochweśnicka”, który ma integrować mieszkańców, a wpisuje się w harmonogram samorządu województwa.

Wiosną tego roku pani sołtys zorganizowała akcję sprzątania wsi, w której wzięło udział ponad czterdzieści osób.  W sołeckim dniu rodziny uczestniczyło ponad sto osób. Planuje zakupić wyposażenie świetlicy wiejskiej w Mniszkach.

Mówi się o niej, że zawsze skora jest do współpracy i niesienia pomocy innym, chętnie realizuje zadania stawiane przez samorząd gminy.