26 września 2018 07:49 | Aktualności

ROZSTRZYGNIĘCIE VIII EDYCJI KONKURSU „PIĘKNIEJE WIELKOPOLSKA WIEŚ”

W ramach VIII edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” organizowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, GMINA SKULSK aplikowała o dotacje i kolejny raz jej wniosek został doceniony przez Kapitułę Konkursu. Należy podkreślić, że to już 13 projekt realizowany przez Gminę Skulsk w ramach Programu Wielkopolska Odnowy Wsi.

Tym razem do realizacji został zakwalifikowany wniosek pt. „NOWE OBLICZE ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W MIELNICY DUŻEJ SPOSOBEM NA REWITALIZACJĘ DZIEDZICTWA KULTUROWEGO, SPOŁECZNEGO I PRZYRODNICZEGO GMINY SKULSK ”, którego dotacja wyniosła 30 tyś złotych. Prace budowlane zostaną zakończone do 22 października 2018 roku, a uzyskane efekty rzeczowe – rezultaty realizacji zadania to:

1. Wymiana poszycia dachu wraz z wykonaniem podmurówki.

2. Remont stolarki okiennej i drzwiowej.

3. Utworzenie w świetlicy lokalnej izby pamięci Fundacji „Mielnica”.

Zgodnie z Uchwałą nr XLVI/1054/18 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego „Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”