03 września 2018 09:04 | Aktualności

Dni Gopła

W dniach 24-25-26 sierpnia 2018 roku po raz pierwszy odbyły się obchody „Dni Gopła”. 24.08.2018r. w Mielnicy Dużej  zorganizowano rejsy dwoma statkami: „ Pawełkiem ” i „ Dziwożoną ”. Po rejsie dla wszystkich uczestników była grochówka przygotowana przez GOK oraz drożdżówki i babki przekazane przez Piekarnie Pana Andrzeja Perkowskiego. W dniu 25.08.2018r. pływanie rozpoczęło się już o godz. 9:00. O godz. 9:30 ze Skulska wyruszył Promienisty Rajd Rowerowy .Trasa rajdu liczyła około 40 km i prowadziła: Skulsk- Przewóz- Połajewo plaża- Ostrówek-prom- Potrzymie- Mielnica Duża- Skulsk.   Dla uczestników  rajdu przygotowano drożdżówki ,babki ,napoje batony. Na Potrzymiu ( Nadgoplański Park Tysiąclecia ) spotkały się wszystkie grupy z gmin biorących udział w obchodach „Dni Gopła”. Przygotowano tam prelekcję i pokaz slajdów, grochówkę oraz ognisko i pieczenie kiełbasek. Na koniec odbyło się Koło Fortuny.  Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia za co otrzymali upominki. W rajdzie wzięło udział 35 rowerzystów. Na plaży w Mielnicy Dużej tym dniu uczestnicy obchodów „Dni Gopła”  mogli skosztować lokalnych potraw przygotowanych przez Panie  z Kół Gospodyń Wiejskich z Goplany, Piotrkowa Kujawskiego i Marianowa. 26 sierpnia pływał jeden statek  „Pawełek” . Pierwszy rejs odbył się o 8.30, ostatni o 14.00 i powrotny do Ślesina o 16.00 . W  piątek  i w niedzielę dla uczestników pływania przygotowana była grochówka  przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Skulsku. W niedzielę zostały rozegrane zawody wędkarskie na Jeziorze Skulska Wieś, zwycięzcą zawodów został Dariusz Hajdrych ,który wyprzedził Roberta Dzwoniarkiewicza i Romana Kantanistę , statuetkę za największą rybę otrzymał Dariusz Hajdrych. Pływanie statkami cieszyło się bardzo dużym powodzeniem wśród  mieszkańców naszej gminy i osób przebywających i odpoczywających na naszym terenie. Przez trzy dni około 1200 osób pływało i podziwiało uroki  Gopła.