03 września 2018 08:59 | Aktualności

Dni Skulska

Tegoroczne Dni Skulska odbyły się w dniach 17-19 sierpnia i były połączone z Dożynkami Gminno-Parafialnymi.  Uroczystość rozpoczęła w piątek o godzinie 17:00 od „Piosenek z plecaka”, po których wystąpiła gwiazda muzyki disco polo Zenon Martyniuk razem z zespołem Akcent i tancerzami z okolicznych miejscowości. Po występie, który ściągnął na plaże tłumy rozpoczęła się dyskoteka prowadzona przez DJ. O godzinie 22:30 w przerwie dyskoteki miał miejsce pokaz laserowy, który stworzył niezwykłe widowisko bardzo lubiane przez mieszkańców gminy.
Następnego dnia w sobotę na scenie wystąpiła utalentowana młodzież z terenu gminy Skulsk, a po niej Zespół ART-BAND. O godzinie 20:00 na scenie wystąpiła Julka Wasielewska znana z „The Voice Kids”, która zaprezentowała swój premierowy utwór oraz Mariusz Urbaniak z „Bitwy na Głosy”. Następnie wystąpił zespół „Formind” z Konina.
Trzeci dzień uroczystości rozpoczął się Mszą Świętą dożynkową w kościele Parafialnym w Skulsku gdzie starostowie dożynek przekazali bochen chleba Wójtowi Andrzejowi Operaczowi, a następnie poczęstowano kawałkami chleba wszystkich obecnych na Mszy św.. O godzinie 15:00 na plaży rozpoczęła się dalsza część uroczystości dożynkowych gdzie wybrano najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku I miejsce zajął Skulsk, II miejsce Buszkowo Parcele, a III Łuszczewo. Po konkursie na scenie wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta. Następnym punktem programu były przyśpiewki dożynkowe oraz występy zespołów ludowych: „Złocista Jesień” oraz „Echo Kujaw”. Na koniec zagrał zespół AVANGERS oraz gwiazda wieczoru zespół „Kolibeer”.

Sponsorami tegorocznych Dni Skulska i Dożynek Gminno-Parafialnych byli: Samorząd Gminy Skulsk, Handel Wielopoziomowy - Jarek Piechocki; Przychodnia dla zwierząt – Tomasz Porwan; Dąb-Jar – Janusz Dąbrowski, Mariusz Jarka; Wiktoria - Paweł Waleriańczyk; Bank Spółdzielczy w Skulsku; PHU - Edward Piechocki;  Target-Food – Edyta i Mariusz Woźnieccy; Żwirownia ,,Antek” – Maciej Milas; Trans-Ema Emilia Kurzawa; Zakład Budowlany FORMBET – Kazimierz Ziółkowski; RR Meble – Emilia Płocińska; Abakus Nieruchomości – Dariusz Sawicki; Logistyk and Wood Palety – Marcin Łukaszewski, Bartłomiej Jędrzejczak; Nor-Bud – Andrzej Górski; Myjnia w Skulsku – Tomasz Kluczyński; Radny Władysław Pyrdał; PPHU Andrzej Perkowski; Stanisław Staszewski; Centrobud – Renata Nawrocka; RR Office – Julian Gorzelańczyk; Roman Giszter, Radek Nowak; Paweł Pyrdał – Gospodarstwo rolne; Piekarnia WA-MA.

Organizatorzy podziękowania skierowali także do: Zakładu Gospodarki Komunalnej, wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Skulsk, Dyrekcji i Pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skulsku, Dyrekcji i Pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Skulsku, Pani Ewy Wolaszek, Kół Gospodyń Wiejskich (Skulsk, Popielewo, Buszkowo, Kobylanki, Mniszki), Pani Buszkiewicz – Pilich, Pana Mirosława Bednarskiego.