24 lipca 2018 09:03 | Aktualności

VII RODZINNY RAJD ROWEROWY

W dniu 22 lipca 2018 r. na trasie  Skulsk – Warzymowo – Broniszewo – Połajewo – Ostrówek – Łuszczewo – Skulsk odbył się VII Rodzinny Rajd Rowerowy pod hasłem „ Od juniora do seniora”, w którym wzięło udział ponad 90 osób. Jak co roku trasa liczyła 40 km.

Organizatorem rajdu był Radny Gminy Skulsk Pan Marcin Rusin, który przy dobrej współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Skulsku oraz Gminną Komisją Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skulsku zapewnił uczestnikom aktywny wypoczynek na półmetku wakacji.

Celem imprezy było:

- promocja zdrowego stylu życia poprzez propagowanie sportu, rekreacji i aktywności ruchowej,

- propagowanie formy rekreacyjnej jaką jest jazda na rowerze,

- integracja osób w różnych przedziałach wiekowych,

- zapoznanie z nowymi miejscami na terenie gmin: Skulsk, Wierzbinek, Piotrków Kujawski, Kruszwica,

- integracja mieszkańców gminy Skulsk.

Dla wielu uczestników atrakcją była przeprawa promowa w miejscowości Ostrówek a na mecie w parku w Skulsku czekała grillowana kiełbaska, zimne napoje i lody.

Organizator serdecznie dziękuje sponsorom za życzliwość, wsparcie i pomoc przy organizacji VII Rodzinnego Rajdu Rowerowego:

• · Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skulsku,
  • · Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Skulsku,
  • · Pan Andrzej Perkowski,
  • · Piekarnia „WAMA”,
  • · Pan Roman Gajewski – sklep „Majster”.

Ponadto ogromne podziękowania kierowane są do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skulsku, którzy jak każdego roku czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich rowerzystów oraz dla Pani Katarzyny Dzwoniarskiej i Pani Marzeny Sobczak za przygotowanie pysznych i gorących kiełbasek z grilla dla wszystkich uczestników rajdu i nie tylko...