18 lipca 2018 13:27 | Aktualności

II Festiwal Biegowy „NA SZLAKU WIELKIEJ PĘTLI WIELKOPOLSKI” oraz Puchar Polski w jeździe na nartach wodnych

Dnia 8 lipca 2018 roku na jeziorze w Skulsku o godzinie 9:00 odbył się Puchar Polski w jeździe na nartach wodnych za motorówką. Po zakończeniu zawodów i rozdaniu pucharów na plaży w Skulsku rozpoczął się  II Festiwal Biegowy „ Na Szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski”.

Biegi rozgrywane były w kat. junior od 7 – 12 lat o długości 1200m.

W kat. dziewcząt zwyciężyła Michalina Kurzawa drugie miejsce zajęła Anna Maria Chmielewska , trzecie Amelia Łętorska.

Wśród chłopców zwyciężył Jakub Rusin , II miejsce Bartosz Rzempotuch, III miejsce Artur Grzelak.

W kategorii młodzieżowej na dystansie 2000m do lat 16-tu najlepszy był Szymon Liczbiński ,przed Jakubem Wycisk i Wiktorem Chanczewskim.

W/w otrzymali medale i nagrody rzeczowe.

W biegu głównym na dystansie 8600m wśród kobiet I-miejsce zajęła Katarzyna Werner, przed Justyną Wałowską i Iwoną Werner, wśród mężczyzn najszybszy był Jakub Wawrzyniak przed Arturem Jóźwiakiem i Michałem Dryjańskim.

W marszu Nordic Walking na dystansie 4300m wśród kobiet zwyciężyła Wioletta Wanat przed Marzanną Hałas i Beatą Jóźwiak, najszybszym z mężczyzn był Marek Puchalski, przed Sławomirem Sulskim i Marcinem Rusinem, czwarty był Michał Hałas.

Wymienieni otrzymali puchary .

Wszyscy uczestnicy Festiwalu Biegowego otrzymali pamiątkowy medal, uczestniczyli w loterii fantowej , gdzie jedną z nagród był rower.

Dla wszystkich uczestników był posiłek – grochówka przygotowana przez GOK i potrawy mięsne przez KGW z Skulska, a także pączki i babki.

Nagrody rzeczowe dla zawodników i na loterię fantową oraz posiłek  zostały ufundowane przez lokalnych sponsorów, którymi byli :
- Samorząd Gminy Skulsk z Wójtem Gminy Panem Andrzejem Operaczem na czele,
- Pan Arkadiusz Piechocki,
- Pan Krzysztof Łukaszewski – Firma Roof-Reed,
- Klub Sportowy GOK-Sport,
- Bank Spółdzielczy w Ślesinie.

Do zobaczenia za rok na III Festiwalu Biegowym Gminy Skulsk już na dystansie 10.000m.