19 czerwca 2018 09:53 | Aktualności

Dzień Dziecka w Skulsku.

Dnia 10 czerwca 2018 r. na plaży w Skulsku odbyły się gminne obchody Dnia Dziecka zorganizowane przez Wójta Gminy Skulsk. Dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji. Pan Andrzej Albrecht dostarczył auto, które dzieci malowały na do dowolne kolory i wzory farbami , które ufundował Pan Andrzej Perkowski. Dzieciom bardzo się ta zabawa podobała. Pani Ewa Wolaszek prowadziła dla dzieci różne konkury i zabawy przy muzyce, za udział, w których otrzymały one dużo nagród. Były oczywiście tradycyjne dmuchane zjeżdżalnie, jak również darmowa wata cukrowa i popcorn. Dodatkowo można było przejechać się bryczką po plaży. Ochotnicza Straż Pożarna ze Skulska zapewniła dla dzieci darmową przejażdżkę dwoma pontonami strażackimi, a poza tym zorganizowała konkursy z nagrodami. Oprócz tego na scenie cały czas występowali okoliczni wykonawcy z ogniska muzycznego i Gminnego Ośrodka Kultury w Skulsku. Kolejnym punktem obchodów Dnia Dziecka był Turniej Sołectw Gminy Skulsk, w którym udział wzięły dwa sołectwa Buszkowo i Buszkowo Parcele. Pomimo tego , że udział brały tylko dwa sołectwa rywalizacja była zacięta, a zabawa bardzo dobra. Na zakończenie dzieci rywalizowały  w siatkówce plażowej.