09 stycznia 2018 10:30 | Aktualności

Wieczór kolęd –Skulsk 2017

W ten w piątkowy wieczór 29.12.2017 o godzinie 18.00 gościnnie w Klubie Seniora w Skulsku , odbył się Pierwszy ,,Wieczór kolęd’’. W nadchodzący noworoczny czas wprowadziła nas kolęda , której dzwięki jeszcze nie tak dawno rozbrzmiewały w Wieczór Wigilijny w wielu rodzinnych domach .W koncercie występowały dzieci z ogniska muzycznego w Skulsku .

Ognisko to powstało z ramienia Szkoły Muzycznej I Stopnia w Radziejowie.

Gościem wieczoru była Dyrektor tej szkoły Pani LIlia Filutowska.

Uczestniczyli również w nim rodzice oraz goście którzy postanowili ten piątkowy wieczór spędzić w tak miłym gronie. Przygotowaniem wszystkich występujących dzieci w tym spotkaniu zajęli się nauczyciele muzyki , którzy prowadzą to ognisko.

Pan Wojciech Susłyk , Pani Malwina Stefańska oraz Pani Katarzyna Pietrzak.

Pragnę tu dodać ze wszyscy troje są absolwentami Szkoły Muzycznej w Radziejowie.

Ognisko powstało też z myślą o uzdolnionej młodzieży oraz dzieci, które posiadają tak piękne zainteresowania .Wielkim plusem jest to , że dzieci chcą uczestniczyć w lekcjach, kochają to co robią, doskonalą swój talent korzystając z podpowiedzi. I rad udzielanych prze prowadzących te lekcje nauczycieli. Pracują nad głosem, nad jego barwą. uczą się nie tylko samej muzyki ale tez pracy w grupie. Przełamują bariery związane z występowaniem na scenie.

Dużą zaletą jest stworzenie możliwości poprzez utworzenie takiego ogniska w naszej gminie Młodzież rozwija się muzycznie pod jej skrzydłami Są w nim już najmłodsze 4-5 letnie dzieci.

Nauczyciele wspaniale wywiązują się z tego zadania widać to przez to jak przygotowani są artyści .Widać tą radość , wrażliwość, skupienie .To się czuje, tym bardziej że dla niektórych dzieci był to pierwszy publiczny występ. Podziękowania kieruję tez dla rodziców którzy pomagali w tym przedsięwzięciu bo oprócz pięknej muzyki która rozbrzmiewała w ten wieczór był tez słodki poczęstunek. Nauczyciele na zakończenie przygotowali niespodziankę

Pan Wojciech Susłyk –gitara, Pani Malwina Stefańska- skrzypce,Pani Katarzyna Pietrzak- śpiew

Wspólny występ był dopełnieniem tego wieczoru, bo dał przykład do wspólnego śpiewania kolędy a tym samym uświadomił samym uczestnikom jak ważna jest muzyka w tradycji i tożsamości kulturowej ludzi a także regionu z którego pochodzą .Już z niecierpliwością czekamy na II koncert

Wieczór ten oddają tu słowa Cypriana Kamila Norwida