19 grudnia 2017 13:30 | Aktualności

Pogotowie Świętego Mikołaja

Po raz 21 mieliśmy możliwość wziąć udział w akcji ‘’Pogotowie Świętego Mikołaja”.

W dniach 1-3 grudnia br. wolontariusze zbierali żywność słodycze oraz inne artykuły które, zostały przekazane osobom starszym, niepełnosprawnym w trudnej sytuacji.

W tym roku przygotowanych zostało 80 paczek z 350 kilogramów żywności.

Ktoś odbierając paczkę zapytał mnie komu podziękować za tą paczkę ?

Otóż należy podziękować ludziom dobrej woli :

- właścicielom sklepów w których corocznie odbywa się zbiórka:

Dariusz Hajdrych , Ewa Frydryszak, Ilona i Mariusz Michalak, Tadeusz Czarnecki, Łukasz Klonowski, Maria Kamińska , Market Polo.

- harcerzom i wolontariuszom którzy bezinteresownie podzielili się swoim czasem, energią, entuzjazmem,

Natalii Myśliwej, która nieobecna fizycznie ,wsparła akcję organizacyjnie oraz Pani Magdzie Sieradzkiej nauczyciel - ze szkoły Podstawowej w Skulsku, która czynie zaangażowała się w akcję.

Z imienia i nazwiska pozwolę sobie wymienić wspaniałych wolontariuszy;

Jonasz Dryjer, Hubert Sobczak, Piotr Jaskólski , Wiktoria Rachuba, Paulina Stanna, Hubert Wódkiewicz , Amadeusz Kostański, Szymon Karolak, Julia Ciesielska, Laura Sobczak, Iza Jarka, Miłosz Walery, Jakub Szatkowski, Weronika Brzycka, Andżelika Gospodarczyk, Magdalena Gospodarczyk, Justyna Żelichowska, Róża Borucka, Szymon Olejniczak, Adam Goiński.

Pan Kwaśniewski Krzysztof pomógł zwieść żywność ze sklepów.

Paczki spakowane zostały w reklamówki ze sklepu Malwina od Państwa Jarosława i Emilii Stefańskich przez : Annę Józwiak, Teresę Maciejewską, Lidię Dryjer, w oparciu o listę sporządzoną przez pracowników socjalnych z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skulsku.