01 grudnia 2017 09:21 | Aktualności

IV Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich i innych grup nieformalnych z gminy  Skulsk

19.11.2017 w Gminnym Ośrodku Kultury w Mielnicy Dużej odbyło się IV Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich i innych grup nieformalnych z gminy  Skulsk oraz gmin ościennych ,,My kobiety o kobietach" Aktywna kobieta-III Sektor w działaniu Inicjatywa- Działanie Cel.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Mniszki

Uczestniczyły w nim przedstawicielki z Gminy Strzelno

Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich ,KGW Młyny –Młynice, Mirosławice, Wymysłowice, Strzelno-klasztorne

Gmina Jeziora Wielkie

Gminna Rada Kobiet, KGW Nożyczyn, Wójcin

Gmina Skulsk

KGW Goplana,Skulsk, Mielnica Duża ,Mniszki oraz grupa nieformalna z Lisewa

,Złota Jesień”

Poświęcone było integracji  ,komunikacji i dialogowi społecznemu który dziś tak jest nam potrzebny jak źródlana woda. Najtrudniej jest rozmawiać kobietom o kobietach .Na tym spotkaniu to się stało .Rozmawialiśmy o kobietach , działaczkach swoich małych ojczyzn. Bo każda wieś to ludzie, którzy swoimi czynami ,piszą historię dla każdego. Przedstawiliśmy portrety kobiet które odwagą ,siłą woli i wielką pracą społeczną dają bodziec do działania nie tylko sobie ale innym. Mają coś do powiedzenia i same działają .To spotkanie  to podziękowanie dla działaczek lokalnych oraz ich wkład w rozwój środowisk lokalnych.,, I jak jeden kamień ,który porusza lawinę ,tak i to spotkanie w przyszłości przyniesie w przyszłości wiele inicjatyw społecznych "Takie słowa skierowała organizatorka spotkania  dając nam wszystkim nadzieję na lepsze jutro dla nas kobiet.

W tym roku  zaszczycił nas swoja obecnością Wice starosta Powiatu Konińskiego

Pan Waldemar Kocaj z małżonka to dla organizatora KGW Mniszki było wielkim wyróżnieniem. To krok do jeszcze lepszej pracy i współpracy między III sektorem jakim są KGW a samorządem i władzami powiatowymi. Serdeczne Podziękowania składam Dyrektorowi GOK Panu Janowi Wadelskiemu za prowadzenie konkursów oraz Radnemu Powiatowemu Panu Henrykowi Kryk za pomoc w by mogło to spotkanie się odbyć Pragnę podziękować również wszystkim sponsorom

Starostwo Powiatowe Konin, Wójt Gminy Skulsk, Radni Powiatu  koninskiego, Rada Gminy Skulsk ,Gminny Ośrodek Kultury  w Skulsku,Pani Ewa Bilicka  Z KGW  Mielnica Duża, Pani Armela Kochaniecka oraz lokalnym przedsiebiorcom., Drogeria ulica Konińska w (Polo Markecie)..Pomoc w przygotowaniu nagród Pani Anna Durzyńska oraz Pan Piotr Marcinkowski .Podziękowania kieruję za przygotowanie oprawy artystycznej nauczycielom w osobie Pani Irena Wesołowska ,Pani Danuta Pietrzak,Pani Malwina Stefańska oraz Pan a Wojciech Susłyka Podziękowania kieruje dla dzieci i młodzieży która miala znaczący wkład w to spotkanie. Najmłodsza uczestniczka miała 6 lat Lenka Mrówczynska . W programie  były również występy dzieci i młodzieży z naszej gminy .konkursy dla organizacji biorącej udział pokaz rękodzieła i prace twórców lokalnych.

Pasje i zainteresowania kobiet które realizują swoje marzenia oddając się pracy twórczej. Spotkanie było owocne i dało efekty na współprace, w tym roku wyszliśmy za ram zapraszając kobiety  z województwa  kujawsko pomorskiego. Kobiety są w różnych  częściach  naszej ojczyzny. To przez działania kobiet III Sektor nabrał rumieńców stał się wartością która daje nam wszystkim ludziom szanse  na lepsze relacje w środowiskach lokalnych. Najlepsza zaleta człowieka jest dialog, rozmawiajmy , uśmiechajmy się bądźmy serdeczni i solidarni. Łączmy pokolenia dajmy sobie  i światu szanse byśmy byli rodziną. Wielką,nasza wspólną rodzina.

Przeczytano: 184 razy.| Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry